איך זה להיות צמחוני 11 שנה, ומה הופך אדם לטבעוני? דניאל אדר מסביר.

מה זאת טבעונות בשבילך? אידיאולוגיה? השקפת עולם?
דרך חיים שמבטאת אי אלימות כלפי כל החלשים מאיתנו. מוזר לאנשים להבין את זה כי הרגילו אותנו לא לחשוב, ולראות רק את קצה התהליך ולא את כולו: לראות תרנגולת מחייכת על האריזה הצבעונית, ופרה שמחה על קרטון החלב. האמת היא, שברגע שקנית – מימנת כליאה בתנאים קשים, מעבר של חיה מכלוב לכלוב, שחתכו לה את הגרון, ואחר כך ניקו לה את הגוף מהפרווה או מהנוצות, והמוצר הגיע אליך נקי, אסטתי ויפה בלי שתשים לב שמדובר ביצור חי, עם לב, ועיניים ומוח וכבד וכליות.

איך הגעת לזה? איזה תהליך עברת?
במקרה שלי זה היה פתאומי, לפני 11 שנה אחרי שהסתכלתי על העצמות שנשארו לבשר – כבר לא יכולתי להתכחש לתהליך שמוצרי הבשר שאני אוכל עוברים, אבל זה הפך אותי לצמחוני, כי הרבה דברים לא ידעתי: לא ידעתי שמתים הרבה חיות בתעשיית הביצים או החלב, זה דבר שהסתבר לי הרבה זמן אחר-כך.

אתה מרבה לדבר בציניות על אוכלי בשר, שהם "שונאי חיות". שנאת חיות כאוכל בשר?
האמת שאני לא חושב שרוב האנשים אוכלים חיות כי שונאים חיות , אבל זאת הדרך שלי לעמת אנשים עם הפעולות שלהם, שהן אלימות מאוד כלפי חיות. ברגע שאדם מודע למה שקורה לחיות, ועדיין אוכל חיות – אז יש לו בחירה של דרך אלימה. אני לא חושב שהייתי סאדיסט כילד שאכל בשר, כי פשוט לא היו לי מקורות מידע: לא אינטרנט ולא חשיפה. לכן, מעכשיו בהעלאת הפוסטים – אני מנסה להגיד שאין תירוצים. האמת ידועה, והציניות שלי ממחישה את הכאב של החיות.

יש השפעה על המעבר הדתי שלך – מבן של רב לחילוני, לטבעונות שלך?
אפשר למצוא קשר בין התהליכים – למרות הפער הרב בשנים: המעבר לטבעונות היה הרבה זמן אחרי היציאה בשאלה. המשותף הוא העלאת שאלות על המוסכמות שלימדו אותנו בבית או מחוצה לו. וברור שבגלל חוסר החשיבה הביקורתית של הפרט אנשים ממשיכים תהליכים והרגלים – זה נכון במקרה של הרבה דתיים ונכון לגבי הרבה אוכלי בשר. אני החלטתי שלא משנה כמה זמן אני עושה את זה, אם זה לא נכון – צריך להפסיק.

איזה טיפים אתה נותן לאנשים שעוברים לטבעונות?
יש כמה תחומים. באוכל, אני לא מבין גדול (אני לא שף), אבל חשוב לומר שיש מגוון רחב: ג'אנק פוד ואוכל בריא. עשיתי סדנאות של עמידה באתגרים הטבעוניים החברתיים: התמודדות עם הלחץ החברתי, עם איך שהחברה רואה את זה, ואיך להתמודד עם הביקורת מסביב. אני אשית, לא הרגשתי את המעבר לטבעונות כי אני מסתפק בלשבוע ולא מכור לבילויי אוכל. מי שלא – יש לו מספיק תחליפים להכל: למעדנים, ולחלב, ולגבינות, ולנקניקים ובאמת להכל.

מה יש לטבעונים לאכול?
השאלה מובנת. מהיום הראשון שהפסקתי לאכול בשר – חשבתי שאוכל סלט כל היום. אבל יש הכל מן הצומח: שניצלים, המבוגרים, פסטות – שעליהם אפשר לשים רוטב עגבניות; יש גם תחליפים לגבינות – גבינות טבעוניות, כמו שאמרתי קודם. סך-הכל מדובר בהרגלים שאפשר לשנות אותם. אני רוצה שיבינו שעשינו פשוט מאמץ לצאת ממשהו שהכניסו אותנו אליו בלי שביקשנו – כבר כשנולדנו, וזה הרגלי אכילת הבשר, הביצים והחלב. זה כמו שיצרפו אותך לקבוצת פייסבוק בלי שביקשת – ואתה תצטרך לצאת ממנה. זה התהליך שהחברה הביאה אותנו אליו.
מסר

הייתי רוצה שכל אחד, בעיקר צעירים, יסתכלו על כל נושא בלי דעות קדומות –כאילו הגיעו הרגע מכוכב אחר. עכשיו, כחייזרים, איך תיראה להם אכילת בשר כשיש שפע של אוכל? ואכילת חלב של חיה אחרת? ולאחר שיעשו את השלב הזה של הביקורת, הם יוכלו לעשות את המעשה הצודק והנכון. 

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *